Titulní obrázek


Subaru Forester

Automobilka Subaru v minulém roce představila novinku - čtvrtou generaci modelu Forester. Na trhu vůz působí již od roku 1997. Na automobil se můžeme těšit již na jaře.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Nové Subaru Forester se představilo již v minulém roce v Japonsku. Čtvrtá generace modelu, který se od rustikálního zvýšeného kombíku proměnil na klasické SUV, dostane ceněný symetrický pohon všech kol.

Nový forester oproti předchůdci o tři centimetry narostl. Má působit mohutněji, aby uvolnil místo pro Subaru XV, které má být nabídkou pro zájemce o menší SUV nebo crossover.

Model je dlouhý 4 595 mm, široký 1 795 a vysoký 1 695, evropské provedení se může trochu lišit, protože pravděpodobně dostane jinak tvarované nárazníky. Rozvor mezi sedmnácti, případně osmnáctipalcovými koly (225/60 17, 225/55 18) je 2 640 mm.

Pod kapotou se u japonských verzí objeví tradiční benzinové boxery. Dvoulitrové motory s protiběžnými písty budou k mání v atmosférické (109 kW/148 koní a 196 Nm) i přeplňované verzi (206 kW/280 k a 350 Nm). Pro Evropu Subaru určitě připraví i verzi s turbodieselem.

Atmosférický benziňák bude spolupracovat s šestistupňovým manuálem nebo bezestupňovým variátorovým automatem CVT. Turbo dvoulitr bude k mání jen s CVTčkem, jsou to ale všechno specifikace pro japonský trh. Evropská skladba modelů se bude o něco lišit.

Do Česka nový forester dorazí na jaře tohoto roku.