Titulní obrázek


Model Subaru Forester si odnesl z testů Euro NCAP pět hvězdiček

Subaru očekávalo, že si model Forester odnese z testů Euro NCAP největší hodnocení. A tak se stalo. Vůz získal pět hvězdiček.

Nová generace Subaru Forester se v testech bezpečnosti ukázala v tom nejlepším světle. Odnáší si nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení.

Ochrana pasažérů je při čelním nárazu na velmi dobré úrovni, včetně ochrany kolen a stehen. Problémem nebyl ani různý vzrůst cestujících nebo jejich způsob sezení. V bočním testu získal Forester taktéž plné hodnocení, posádka by nehodu bez problémů ustála. Při nárazu do sloupu už vůz tak dokonalý není. Pořád jde o vynikající výsledek, ze kterého by řidič odešel z lehkým pohmožděním hrudníku a břicha.

Ochrana dětí se při čelním nárazu ukázala jako velmi dobrá, sedadlo se při nárazu pohnulo jen minimálně, stejně jako u bočního nárazu. Pochvalu si Forester vysloužil i za automaticky řízený airbag, který se zapíná jen po předchozí váhové kontrole.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Subaru Forester také obdržel body za standardně dodávanou stabilizaci a připomínač bezpečnostních pásů. Ve výsledku tak Forester ztratil body jen za absenci omezovače rychlosti.