Titulní obrázek


Subaru Forester si již můžete koupit i v České republice

Japonský výrobce Subaru v současné době zavádí na český trh novou generaci modelu Forester. Pokud vás zajímá výbava, motorizace i cena, jste na správném místě.

V České republice je k dnešnímu datu registrováno 5 406 Foresterů. Tento model mimochodem slaví letos patnácté narozeniny, a v roce 2013 jich chce u nás Subaru prodat přes tři sta. Jaká je tedy novinka?

Rozhodně je větší než předchozí generace. Auto se vytáhlo do výšky o pětatřicet milimetrů, v bocích má o dvacet milimetrů více, o šestadvacet milimetrů se zvětšil rozvor a na délku má teď Forester o patnáct milimetrů víc.

Poprvé u Subaru nabízí Forester elektricky ovládané páté dveře s funkcí Stop a automatickým dovíráním. Nechybí ani systém X-Mode. Disponují jím všechny modely s benzínovým motorem a jde o optimalizaci integrovaného ovládání motoru a systému CVT, AWD a VDC. Forester si již dříve uměl poradit s těžkým terénem, nyní to však zvládne ještě snadněji.

Pod kapotou se ukrývá turbomotor 2.0DIT s výkonem 240 koní a točivým momentem 350 Nm.

Benzínové motorizace také nabízí SI-Drive s přepínáním mezi jednotlivými typy jízdních režimů. A v neposlední řadě tu máme novou bezestupňovou převodovku Lineartronic. Důsledkem všech technologických novinek je snížená spotřeba, nižší emise a vyšší dynamické schopnosti. Forester je nyní díky systému X-Mode schopnější v terénu.

Převodovka CVT plynule mění převod, turbomotor má dostatek výkonu. V kabině udělalo Subaru velký krok co do ergonomie, kvality materiálů a vzhledu.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

Model jde na český trh ve třech výbavách, Active, Comfort a Executive. Základ má sedmnáctipalcová kola, sedm airbagů, mlhovky, denní svícení, start/stop systém. Další úroveň přidává například HID xenony, duální klimatizaci, SI-Drive a X-Mode, couvací kameru a nejvyšší specifikace vše korunuje osmnáctipalcovými koly, koženým interiérem, střešním oknem nebo navigací.

Ceny nového Foersteru začínají na 679 000 Kč u 2.0i Active s manuálem, s Lineartronicem přijde na 719 000 Kč. S novým motorem stojí Forester 2.0XT 989 000 nebo 1 089 000 Kč. Diesel startuje na 789 000 Kč, končí na 1 029 000 Kč.