Titulní obrázek


Srazu Subaru dominovalo BRZ

V Bělé v Motorlandu se o víkendu uskutečnil sraz fanoušků značky Subaru. Kritéria vozů tu nebyla, takže přijela auta, která se lišila v roce výroby nebo v modelových řadách. Největším lákadlem tohoto srazu se samozřejmě stalo nové BRZ.

Za touto akcí byli organizátoři ze Subaru Fan Clubu, kteří připravili účastníkům program zahrnující jízdu v terénu a ochutnávku rally na zdejším řidičsky náročném areálu. Možnost otestovat schopnosti svého vozu přilákala do Bělé na padesát aut značky Subaru z celé republiky.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Technicky náročná trať byla množstvím retardérů ztížená tak, že zatímco při obvyklé konfiguraci se rally trasa jezdí za nějakých sedmdesát sekund, na klubové úpravě ji nejrychlejší stroje zvládaly těsně pod dvě minuty. Zpomalení a přidání technických prvků přineslo nejenom bezpečnější průjezdy, ale také větší zábavu jezdcům, kteří rádi využívali kruhový objezd k driftování a dalším kouskům.

Nové BRZ dovezl na akci dealer Subaru Liška. Opodál stojící XV i STI tak zůstalo ve stínu novinky, jenž v našich končinách existuje v tomto jediném exempláři.

Vozy značky Subaru jsou vyhlášená díky svému pohonu všech kol, a tak pár metrů od „rychlostní zkoušky“ bylo k vidění velké množství Foresterů, XVček i Outbacků zdolávajících nástrahy offroadové trasy. Prudké kopce, boční náklony, průjezdy brodem i složitější sjezdy bavili účastníky natolik, že si sami vymýšleli nejrůznější komplikace.